dip .:: سامانه مهارت آموزی کسب و کارهای کمیته امداد امام خمینی(ره) استان آذربایجان غربی ::.
ارتباط با ما: 32247480-044 urm.academy@gmail.com
 •  

  ثبت نام اولیه

  ثبت نام اولیه
 •  

  استعداد یابی کودکان

  استعداد یابی کودکان
 •  

  آموزش مجازی

  آموزش مجازی
 •  

  جشنواره محتوا

  جشنواره محتوا
فرصتهای شغلی استخدام
معرفی مشاغل
 • فلفل دلمه ایی

  .گلخانه، عبارت است از یک چهارچوب یا اسکلت با پوشش شفاف و قابل نفوذ نسبت به نور که در آن با کنترل عوامل اصلی تولید (نور، دما، رطوبت و دی اکسید کربن) و سایر نهاده های موثر بر رشد و نمو گیاه، امکان تولید مطلوب محصولات مختلف کشاورزی و باغبانی وجود داشته و می توان گیاه را در مقابل عوامل نامساعد محیطی، حفظ نمود.

  فلفل دلمه‌ با سطح زیر کشت جهانی 530 هزار هکتار، محصول بومی آمریکا و مکزیک می‌باشد. به نظر می رسد قبل از کشف قاره آمریکا، فلفل در اروپا نبوده و بنا بر عقیده دوکاندول نامی برای این گونه در زبان‌های سانسکریت، چینی، لاتین و حتی عربی دیده نشده است. احتمالاً کریستف کلمب این سبزی را از آمریکا با خود به اروپا آورده است. 

  با توجه به کاهش نزولات آسمانی و خشکسالی های اخیر، توسعه کشت محصولات گلخانه‌ای از الویت‌های مهم جهاد کشاورزی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود. با وجود آن‌که با استفاده از منابع آب و خاک، رشد و تولید محصولات مختلف کشاورزی در فصول مختلف سال در فضای گلخانه امکان پذیر است، از این رو نقش مهمی در افزایش محصول، صرفه جویی در مصرف آب، حفاظت محصولات در برابر شرایط اقلیمی و توسعه مشاغل کشاورزی دارد. با اعمال مدیریت صحیح، تولید 10 الی 15 کیلوگرم فلفل دلمه‌ لوکس در هر متر مربع مورد انتظار است که در هر هکتار با مساحت 10000 متر مربع عملکردی بالغ بر 100 الی 150 تن پیش بینی می‌گردد که از مهمترین مزیت‌های اقتصادی تولید این محصول می باشد.

  گلخانه‌داری و تولید محصولات گلخانه‌ای، با توجه به شرایط کشور از اهمیت خاصی برخوردار شده است و در حال حاضر نهادهای دولتی، سیاست‌های حمایتی مناسبی از احداث گلخانه و تولیدات محصولات گلخانه‌ای دارند. برای شروع تولید فلفل دلمه‌ رنگی در گلخانه 3000 متر مربعی، توصیه می‌شود که حداقل زمینی با وسعت 5000 متر مربع در نظر گرفته شود. طبق برآوردهای انجام شده، برای شروع این کسب و کار نیاز به حدود 571 میلیون تومان سرمایه اولیه بوده و سالانه در حدود 49 میلیون تومان سرمایه جاری مورد نیاز است. بیشترین هزینه طرح مربوط به احداث گلخانه و مسقف نمودن آن با هزینه 390 میلیون تومان می باشد. در طرح پیش رو عملکرد 28 تنی فلفل دلمه‌ای در دوره کشت مورد انتظار است که در سال‌های آتی با افزایش تجربه و مدیریت مطلوب، عملکردهای بالاتر نیز قابل پیش‌بینی می باشد. دوره برگشت سرمایه در بازه زمانی 9 ماهه 4.17 % و سالانه 7.48 % خواهد بود. همچنین نرخ بازدهی سرمایه 30 % و نرخ سوددهی 23 % مورد انتظار است. 

  برای راه اندازی کسب و کارتولید فلفل دلمه گلخانه ای باید اطلاعات کافی از اصول کاشت فلفل دلمه ای،خاک و آبیاری و ساخت گلخانه...داشته باشید.برای کسب این اطلاعات از«دوره های آموزشی» و طرح توجیهی کاشت فلفل دلمه ای سامانه «میدون»استفاده کنید. کارآفرینان موفق و مشاوران متخصصی در بخش «کلینیک مشاوره» سامانه فعال اند که شما را در راه اندازی راهنمایی می کند.

  مشخصات


   

  گروه کسب و کار

  کشاورزی

  کف سرمایه

  560,000,000 تومان

  ریسک

  متوسط

  سودآوری

  میان مدت(2ساله)

  نیروی انسانی

  1 تا 3 نفر

  نام محقق

  گروه آموزشی میدون

  مقیاس

  3000 متر مربع (گلخانه ای)

  آخرین ویرایش

  شنبه - ۱۹ مرداد ۱۳۹۸

   

  اطلاعات بيشتر
 • احداث گلخانه گوجه فرنگی

  گوجه‌فرنگی یکی از سبزی‌های پرمصرف در جهان است، که گرچه ازنظر گیاه‌شناسی میوه محسوب می‌شود، اما به‌طور عمده به‌عنوان سبزی، فرآوری و مصرف می‌شود. خاستگاه اولیه این گیاه آمریکای جنوبی می‌باشد و از قدیمی‌ترین گیاهان کشت‌ شده در جهان است که تاریخچه آن به قرن پنجم قبل از میلاد برمی‌گردد. این محصول  از طریق ترکیه و ارمنستان وارد ایران شد و به بادمجان ارمنی معروف بود و امروزه فرآورده‌های آن در سفره مردم کشورمان جایگاه ویژه‌ای دارد و در بسیاری از انواع غذاها استفاده می‌شود.

  با مدیریت بهینه گلخانه و ایجاد دمای مناسب و نور کافی، می‌توان حداقل دو بار در سال گوجه‌فرنگی برداشت کرد. با توجه به اهمیت گوجه‌فرنگی و گستردگی مصرف آن در کشور و مزیت‌های بالای گلخانه برای تولید گوجه‌فرنگی، در این طرح تلاش شده است تا دانش فنی، وضعیت بازار، مباحث مالی و ریسک‌های موجود به‌دقت موردمطالعه قرار گیرد. مساحت در نظر گرفته‌شده گلخانه در این طرح 3000 مترمربع است و برای احداث آن، حدود 894 میلیون تومان (بدون در نظر گرفتن هزینه خرید زمین)، سرمایه‌گذاری موردنیاز است که 883 میلیون تومان آن مربوط به هزینه ثابت و قبل از بهره‌برداری بوده و حدود  11.8 میلیون تومان آن نیز هزینه جاری می‌باشد. بذر موردنیاز حدود 9000 عدد است و مقدار گوجه‌فرنگی برداشت‌شده متناسب با شرایط، متغیر می‌باشد و به‌طور میانگین و با توجه به تجهیزات مدنظر، مقدار برداشت، سالانه 150 تن گوجه است و انتظار می‌رود از ماه چهارم به بعد، ماهانه با تولید حدود 15 تن محصول، حدود 67.5  میلیون تومان فروش انجام شود. درنتیجه، از ماه چهارم به بعد، هر ماه حدود 40 میلیون تومان سود ویژه به‌دست‌آمده و نرخ سوددهی کار برابر با 40.8 درصد خواهد بود.

  از مزیت‌های اقتصادی کشت گلخانه‌ای، شامل؛ بازدهی اقتصادی بالا با محدودیت منابع آبی، کنترل آفات، بیماری‌ها، تغذیه و... را می‌توان نام برد. وقایع طبیعی همچون تگرگ، سیل، سرماهای زودرس و دیررس در داخل گلخانه به‌راحتی قابل‌کنترل هستند و در این زمینه ریسک کار نسبت به گوجه‌فرنگی زراعی بسیار پایین‌تر است. همچنین قیمت فروش گوجه‌فرنگی گلخانه‌ای به جهت خارج از فصل بودن آن معمولاً بالاتر از گوجه‌فرنگی زراعی می‌باشد.

  علاوه بر مزیت‌های گفته‌شده انجام این کار مشکلات و ریسک‌های خاص خودش را دارد، که قبل از هر اقدامی باید برای رفع آن‌ها آمادگی داشت، ازجمله: مشکل اخذ مجوز و تسهیلات، نوسانات قیمت نهاده‌های تولید، مشکلات سازه گلخانه، وجود آفات و بیماری‌ها و بذرهای تقلبی، خطر سرما، مشکلات سیستم گرمایشی و آبیاری، استهلاک تجهیزات، نبود صنایع تبدیلی و بسته‌بندی، مشکلات ناشی از بی‌تجربگی، مسئله صادرات، عدم وجود اتحادیه، وجود واسطه‌گران، فرصت کم برای فروش، نبود ثبات قیمت بازار و واردات گوجه‌فرنگی از استان‌های دیگر و... را شامل می‌شود، که در این زمینه با شناخت راه‌حل‌ها، می‌توان به‌درستی از موانع عبور کرد.

  مشاوران متخصص و کارآفرینان موفقی در بخش کلینیک مشاوره سامانه میدون مشغول به فعالیت اند که شما را در راه اندازی کسب و کار کشت گوجه فرنگی راهنمایی و همراهی می کند.

   

  مشخصات


   

  گروه کسب و کار

  کشاورزی

  کف سرمایه

  895,000,000 تومان

  ریسک

  متوسط

  سودآوری

  میان مدت(2ساله)

  نیروی انسانی

  1 تا 3 نفر

  نام محقق

  گروه آموزشی میدون

  مقیاس

  3000 مترمربع

  آخرین ویرایش

  یک شنبه - 19 آبان ۱۳۹۸

   

  اطلاعات بيشتر
 • به لیمو

  به‌ لیمو گیاه دارویی ارزشمندی می‌باشد که اسانس آن به عنوان عمده‌ترین ترکیب شیمیایی، دارای مواد مؤثری نظیر نرال و ژرانیال بوده و به صورت خام و فرآوری شده کاربرد وسیعی در صنایع دارویی، غذایی، آرایشی و بهداشتی دارد. درختچه‌ای است خزان‌پذیر، از خانواده شاه‌پسند که ارتفاع درختچه این گیاه 2-1.5 متر بوده که گاهی به 5-3 متر نیز می‌رسد. این گیاه دارای ساقه دراز، زاویه‌دار و منشعب می‌باشد. برای کاشت به‌ لیمو در سطح یک هکتار، به حدود 90 میلیون تومان سرمایه ثابت (بدون احتساب هزینه زمین) و سالانه در حدود 16 میلیون تومان هزینه جاری و 9.5 میلیون تومان سرمایه در گردش نیاز می‌باشد. در مجموع چنانچه کشاورز خود مالک زمین باشد، حدوداً با 99.5 میلیون تومان (سرمایه‌گذاری ثابت به همراه سرمایه در گردش) می‌توان مزرعه به‌لیمو با مساحت یک هکتار را به محصول رساند. به طور میانگین انتظار می‌رود از سال سوم به بعد سالانه 1.5 تن برگ خشک به‌لیمو و هر کیلوگرم برگ خشک نیز 60 هزار تومان به فروش برسد. با این حساب میزان کل فروش سالانه از سال سوم به بعد در حدود 90 میلیون تومان بوده که در نهایت سالانه حدود 67 میلیون تومان سود ویژه، نصیب کشاورز خواهد شد. نرخ سوددهی این طرح از سال سوم به بعد در حدود 68 درصد بوده و دوره بازگشت سرمایه آن نیز در حدود 3 سال می‌باشد. قابل ذکر است که گیاه به‌ لیمو در سال اول (800 کیلوگرم) و دوم (1200 کیلوگرم) نیز محصول داده و به مدت 5 تا 6 سال باروری داشته و سود قابل توجهی را نصیب کشاورز خواهد نمود. از ویژگی‌های مثبت برای پرداختن به این کسب ‌و کار می‌توان به بازار رو به رشد، دارا بودن مصارف مختلف (صنایع غذایی، آرایشی- بهداشتی، دارویی و صنعت عطرسازی و ...) که به عنوان ماده اولیه می‌باشد، سودآوری مناسب و نیاز به سرمایه اولیه کم در مقایسه با سایر طرح‌های صنعتی یا کشاورزی اشاره کرد. البته پرداختن به هر کسب ‌و کاری علاوه بر ویژگی‌های مثبت، مسائل و مشکلات خاصی نیز دارد که در این زمینه می‌توان به مواردی همچون سرمازدگی، کمبود صنایع تبدیلی آن در کشور، حجیم بودن محصول و کمبود نور مستقیم آفتاب اشاره کرد که تولیدکنندگان موفق با در نظر گرفتن تمامی جوانب و آموزش، هدایت و پشتیبانی کارشناسان میدون، پس از رفع موانع به کار تولید می‌پردازند.

  اطلاعات بيشتر
 • رشته عمران

  مجموعه مهندسی عمران یا رشته عمران یکی از رشته های پر اهمیت و جذاب است پیشرفت سریع جوامع و نیازهای روز افزون آن ها به انجام طرح های مختلف عمرانی از یک طرف و رشد و توسعه علوم مختلف از طرف دیگر، ایجاب می نماید تا با یک برنامه ریزی صحیح و همه جانبه و پرورش استعدادهای جوان و نیز استفاده بهینه از ابزار و امکانات موجود در جامعه، گامی بلند در جهت ترقی و تعالی جامعه برداشته شود.

  اطلاعات بيشتر
 • رشته امور اداری

  نيروي انساني متخصص ، با تجربه و كارآمد غني ترين و با ارزشمند ترين ثروت و دارايي هر شركت محسوب مي شود به نحوي كه محققان و برنامه ريزان اقتصادي و اجتماعي ، قرن حاضر را قرن مديريت تعالي نيروي انساني و ارتباطات خواندند .

  اطلاعات بيشتر
 • رشته مالی و بازرگانی

  در حسابداری هدف بر این قرارگرفته است که با بنیانگذاری یک سری ضوابط و قراردادها اطلاعات لازم را برای حل مسائل مالی یک موسسه بدست آوریم .

  اطلاعات بيشتر
 • رشته فناوري اطلاعات و ارتباطات

  فناوري اطلاعات و ارتباطات چيست؟

  اطلاعات بيشتر
 • رشته گردشگری

  رشته گردشگری يكي از رشته هاي شاخه كارو دانش و فني حرفه اي

  اطلاعات بيشتر
 • رشته خدمات آموزشی

  بامجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور و تائیدیه رسمی از آموزش و پرورش

  اطلاعات بيشتر
 • رشته کارآفرینی

  كارآفرين كسي است كه متعهد مي شود مخاطره هـاي يك فعاليت اقتصادي را سازماندهي ، اداره و تقبل كند

  اطلاعات بيشتر
مراکز همکار فعال
 • آقای ذکریا محترم ارومیه
  کارشناسی - حقوق بین الملل
  تخصص: مربی کامپیوتر رشته گرافیک
 • آقای کمال کیانی بوکان
  دکتری - مدیریت دولتی
  تخصص:
 • آقای شهریار صادقی شوط
  کارشناسی - بازرگانی
  تخصص:
 • آقای رضا قابوسیان میاندوآب
  کارشناسی - DBA
  تخصص:
 • آقای حسن جلالي چالدران
  کارشناسی ارشد - مدیریت دولتی
  تخصص:
 • خانم ثمانه اميرزاده نقده
  کارشناسی - حقوق بین الملل
  تخصص: مربی کامپیوتر رشته گرافیک
 • آقای ذکریا محترم ارومیه
  کارشناسی - حقوق بین الملل
  تخصص: مربی کامپیوتر رشته گرافیک
 • آقای علی مرادپور پیرانشهر
  کارشناسی ارشد - MBA
  تخصص:
 • آقای جمال حسینی مهاباد
  کارشناسی - بازرگانی
  تخصص: حسابداری
 • آقای ناصر ناصری خوی
  کارشناسی ارشد - مدیریت آموزشی
  تخصص:
 • [ ليست تمامي اساتيد ]
خدمات ما

porno indir sex hikayeleri